logo

معرفی بهترین غذاهای لبنانی

معرفی بهترین غذاهای لبنانی:

در معرفی بهترین غذاهای لبنانی می خواهیم غذاهای جالبی را به شما معرفی کنیم. هر کشوری غذا ها و فرهنگ خاص خودش را دارد اما بعضی از غذا ها شهرت جهانی پیدا می کنند و در اکثر کشور ها مورد پسند مردم واقع می شوند . همه ی ما تا به امروز حداقل بک بار فلافل خورده ایم و یا وقتی در خیابان ها قدم می زنیم اسمش را زیاد دیده ایم. ولی آیا فلافل غذای ایرانی است؟ شاید تا به حال فکرش را نکرده باشید که ابن غذای معروف و لذیذ در اصل از کشور دیگری وارد شده و ابن چنین بین مردم ما محبوب شده است . اگر کنجکاو شده اید بدانید فلال برای کدام کشور است و راجع به غذای معروف و محبوب دیگر بدانید با ما همراه باشید.

غذا های لبنانی در جهان شهرت زیادی پیدا کرده اند. عطر، طعم ، بوی اغوا کننده و سالم بودن این غذا ها از جمله ی معرف شدن آن هاست. این غذا ها به غذاهای مدیترانه ای معروف اند و ترکیبی از  انواع گوشت ، دانه ها، میوه ها، غلات و ادوایه های خوش عطر و متفاوت می باشند. شما نخود، روغن زیتون، سیر و سبزیجاتی مثل نعناع و جعفری را در غذا های لبنانی زیاد می بینید.

نظرتان با اینکه تاریخچه لبنان و غذاهای معروف آن را جزئی تر بررسی کنیم چیست؟

لبنان طی سال های طولانی محل عبور فرهنگ های متفاوتی بوده است. لبنان کنونی چکیده ای از فرهنگ فینیقی‌ها، یونانی‌ها، آشوری‌ها، ایرانی‌ها، رومی‌ها، اعراب و ترک ‌های عثمانی می ‌باشد. همچنین طی چند دهه اخیر باید اضافه شدن فرهنگ فرانسوی ها را نیز به آن اضافه کنیم . بنابرابن همین مسئله باعث شده است که این کشور کوچک دارای فرهنگی غنی و فوق العاده باشد و همین امر در سایر موارد مثل آشپزی هم تاثیر گذار باشد.

 غذای معروف لبنانی :

کبه ی پخته شده: نوعی کباب تابه ای است و غذای ملی لبنان به حساب می آید. این غذا از گوشت تازه ی گوسفندی چرخ شده درست می شود و سپس با ادویه های مختلف کوبیده شده و با ترشی جات سرو می شود.

حمص یا هوموس : یکی از پیش غذا های معروف و جذاب است که پیشینه ی آن بر می گردد به کشور های عربی و خاورمیانه از جمله مصر و اردن که پایه آن ها استفاده از نخود است. حمص از ترکیب آرد نخود و ادویه های مخصوص است و در کنار سالاد های لبنانی همراه با نان پیتا سرو می شود.

ماهی آجیل : ماهی جزء جدایی ناپذیر غذاهای مدیترانه ای به شمار می رود. بنابراین یکی دیگر از غذاهای جذاب لبنانی ماهی آجیل می باشد. این غذا با برنج خرد شده و خلال بادام و اجیل پخته شده تهیه می شود.این غذا در بین توریست ها از توجه ویژه ای بر خوردار است.

فاروج مشوی : در غذاهای لبنانی خوراک مرغی به چشم می خورد به نام فاروج مشوی که روی زغال پخته می شود و بابد آبدار باشد.در انتها آن را با سماغ مزه دار می کنند.

بابا غنوش :  این غذا شامل بادمجان کبابی، روغن زیتون و سیر له شده می باشد. نکته جذاب این غذا این است که کربوهیدرات کمی دارد و برای کسانی که دوست دارند رژیم کتو بگیرند و یا دیابتی هستند مفید است.

لیدی فینگر : این غذا را می توان از جمله غذاهای خیابانی معروف وخوش مزه لبنان دانست . این غذا به شکل رولت می باشد. مواد تشکیل دهنده ی آن شامل گوشت، پیاز، اسفناج است که رول می شوند. این غذا سریعا آماده می شود. ساده بودن مواد اولیه و سرعت بالا در پخته شدن این غذا آن را بسیار محبوب کرده است.

کافا: این کباب لبنانی را می توان نماینده غذاهای لبنان به شمار آورد . کباب در لبنان هم مانند ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است. این کباب  با گوشت گاو، بره و یا شتر به همراه ادویه های زیاد تهیه می شود.

لوبیا سبز لبنانی: شاید برایتان جالب باشد که لوبیا سبز هم در لبنان جزء غذاهای معروف و پر طرفدار است. معمولا مواد این غذا درشت استفاده می شود.

زعتر پیتزا: خمیر این پیتزا به صورت گرد و کوچک است و بینشان موادی مثل گوجه و گوشت قرار می گیرد. معمولا در وعده صبحانه استفاده می شود . میزان استفاده این مواد یا مواد دیگر بستگی به سلیقه ی اشخاص دارد . اما در دستور اصلی این غذا صرفا بر روی نان گوجه فرنگی قرار می گیرند. این غذا با خمیر مخصوصی به نام زعتر درست می شود. این خمیر به خاطر پستی و بلندی های ایجاد شده روی سطح آن به این نام مشهور شده است. جالب است بدانید این نام برگرفته از حکاکی های کهن در مناطق لبنان است .

فلافل لبنانی:  وبلاخره می رسیم به فلال لبنانی. این ساندویج خوش مزه و معروف که در خیلی از کشور ها طرفدار دارد دستور تهیه آن کمی متفاوت با آن دستوری است که در ایران تهیه می شود . در فلافل لبنانی

شاورما : این غذا با گوشت های بره، گوسفند، بز و مرغ و بوقلمون درست می شود.برای این غذا دو نوع سس استفاده می شود. سس ارده و سس سیر. چیزی که این غذا را خاص می کند استفاده از ادوایه های خاص و متفاوت است . همچنین این غذا با ترشی جات تند سرو می شود. شاورما را معمولا با نان پیتا سرو می کنند.خود کلمه شاورما به معنی چرخیدن و گردوندن است . این غذا در طول روز به صورت سیخ گردانی بریان و آماده می شود.

حال که راجع به غذاهای لبنانی صحبت کردیم خوب است تعدادی از پیش غذای معروف و خوش مزه لبنانی را هم معرفی کنیم.

باتاتا هارا: از پیش غذا های معروف و تند لبنانی می باشد.  این غذا همراه با یک قرص نان سرو می شود.مواد تشکیل دهنده ی آن شامل سیب زمینی، فلفل قرمز،سیر و گیشنیز می باشد . روغن استفاده شده برای آن روغن زیتون می باشد.

لبنه : از ویژگی اصلی این پیش غذا طعمی ملایم و بافتی خامه ای می باشد. ماست پر چرب را با نمک مخلوط کرده در مدت زمان طولانی (دوازده تا بیست و چهار ساعت) کنار گذاشته می شود تا مایعی صاف به دست آید. بنابراین بعد از گذشت این مدت زمان آب از ماست جدا شده و مایعی غلیظ وسفت درست می شود. طعم آن هم ملایم و رو به شوراست .

انسان امروزی چنان درگیر روزمرگی ، کار و مشغله های فراوان است که حتی فکرش را هم نمی کند غذایی که می خورد، نوشیدنی که میل می کند چه داستان وفرهنگی پشت خودش دارد. آیا یک غذای محلی می خورد؟ آیا ابن غذا مختص اقلیم خودش است یا غذایی است جهانی و دیگر مردمان در کشور های دیگر هم این غذا را می پسندند و برای دیگران هم جذاب است. در اینجا تعدادی از غذاهای معروف لبنانی را معرفی کردیم که برخی از آن ها هم به فرهنگ ما نفوذ کرده و ما هم به آن ها علاقه مند شده ایم .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

دیگر مقالات رستوران 4030