معرفی غذاهای فست فود

فست فود چیست؟

فست فود به عنوان یک اتفاق و پدیده مهم در عصر حاضر حساب می شود و درسال های اخیر  جایگاه خود را به خوبی اثبات کرده است. فست فود از دو کلمه ی فست به معنای “سریع” وفود به معنای “غذا” می باشد.

انواع غذاها آیا غذا های فست فود نیاز به معرفی دارند؟! مطمئنا نه تنها اسم فست فود به گوشتان خورده بلکه اگر معتاد آن نباشید قطعا کم و بیش در طول هفته و یا ماه، لذت خوردن آن زیر دندان تان رفته است . امروزه فست فود ها بسیار پر طرفدار و محبوب هستند. همچنین راه اندازی فست فود به یک شغل پر در آمد و جذاب تبدیل شده است و رقابت را بین صاحبان فست فود بالا برده است. آن ها سعی می کنند روز به روز بهتر شوند و تنوع بیشتری را در طعم غذاهای خود ایجاد کنند تا با معرفی غذای های  فست فود  جذب مشتری بیشتری داشته باشند.ی فوری:

همبرگر ، انواع ساندویچ های سوسیس و کالباس، هات داگ، سیب زمینی سرخ کرده، مرغ سوخاری، ناگت مرغ و انواع پیتزا

فست فود شامل چه غذاهایی می شود؟

سیب زمینی سرخ شده : باید بگوییم از بلژیکی ها خیلی ممنونیم که این غذای خوش مزه و پر طرفدار را اختراع کرده اند! هر چقدر از محبوبیت این غذا بگوییم کم گفته ایم! سیب زمینی سرخ شده و نوشیدنی های مختلف به تنهایی یک ترکیب کامل است اما  ابن فست فود پر طرفدار در کنار سایر موارد مثل ساندویج، پاستا و یا همبرگر هم استقفاده می شود.

همبرگر و انواع آن :

همبرگر انواع متفاوتی دارد. معمولا چند تکه گوشت به همراه مخلفات ببین دو یا چند تکه نان بریده شده قرار می گیرد و با چاشنی های مختلف تزیین و خورده می شود.

چقدر در مورد پیتزا می دانید؟

پیتزا هم جز معروف ترن و خوش مزه ترین فست فود ها در دنیاست . این فست فود طرفداران زیادی دارد .

آیا می دانید پیتزا برای اولین باردر کجا پخته شد؟ این را احتمالا بدانید. بله ایتالیا! اولین پیتزا در کشور ایتالیا  با مواد ساده پخته شد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. اولین پیتزا در قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم در ناپل ایتالیا تهیه شد. اما خب اکنون پیتزا با دستور های پخت متفاوت و با توجه به سلیقه های متفاوت تهیه می شود . متداول ترین انواع پیتزا در حال حاضر شامل مرغ و قارچ، مخلوط، سبزیجات، پپرونی می باشد .

ساندویج و انواع آن

ساندوبج هم جزء معروف ترین غذاهای فست فودی محسوب می شود. امروزه ساندوبج ها بسیار متنوع شده اند. ساندویج  ها به دو دسته ی سرد و گرم تقسیم می شوند. متداول ترین ساندویج ها در حال حاضر شامل بندری، فلافل ، کالباس،کباب ترکی، ساندویچ مرغ می شود . نظرتان چیست چرخی در مرزهای خارج از ایران بزنیم و راجع به انواع ساندویج های خارجی هم حرف بزنیم ؟!

ساندویج تورتا آهوگادا که مکزیکی می باشد شامل گوشت خوک ،سس تند، پیازچه و تربچه می باشد. بانمی :این ساندویج برای ویتنام است. محتوای آن شامل مواد سنتی ویتنام شامل شامل گوشت سرد و گرم است.

گاتسبی : افریقای جنوبی! شامل تکه های سیب زمینی سرخ شده در سرکه  و سس آن شامل فلفل و پیاز می باشد .

پاستا:

پاستا نیز به کشور ایتالیا بر می گردد. انواع آن شامل پاستا چیکن آلفردو و پاستا بیف آلفردو و چند مورد دیگر می شود.فست فود ها چون امروزه جذاب و رنگارنگ هستند مهم است رستوران  مناسب و قابل اطمینانی پیدا کنید که خیالتان را راحت کند. رستوران چهل سی گزینه ای مناسب برای شماست.

کدام کشور قطب فست فود محسوب می شود؟

آمریکا قطب فست فود در دنیا شناخته می شود. میانگین روزانه 84 میلیون نفر بزرگسال  مشتری فست فود هستند. که البته این هم برای این کشور مشکل ساز شده است چون دررتبه ی چاقی هم صدر نشین شده اند.

پر فروش ترین فست فود ها در ایران کدام است؟

در معرفی معروف ترین غذای فست فود، پیتزا، انواع ساندویج مثل فلافل، هات داگ، همبرگر از جمله موارد پر طرف دار در کشور ماست . حالا که فست فود جزیی از زندگی ما شده و خواسته و ناخواسته با آن درگیر هستیم بهتر است ببینیم  بین گزینه ها کدام گزینه برای ما بهتربن است. با توجه به شرایط بدنی و حساسیت هایمان اگر نخواهیم خودمان را محروم کنیم باید چه فست فودی استفاده کنیم برامان بهتر است .

چه فست فودی بخوریم بهتر است؟

ژامبون : از بین ژامبون ها ، زامبون معمولی بهتر از تنوری است. چون در اثر تنوری کردن ممکن است سرطان زا شود.

پیتزا :در بین پیتزاها مرغ و قارچ  و گوشت جزء بهترین و سالم ترین انتخاب ها هستند همچنین پیتزای سبزیجات. پیتزای پپرونی به خاطر سوسیس و مواد نگه دارنده و پیتزای مخصوص هم به خاطر حجم بالای کالری و همچنین  سوسیس و کالباس خیلی سالم حساب نمی شود.

مرغ بریان و سوخاری: مرغ های بریانی غذایی سالم محسوب می شوند. برای سرخ کردن هم اگر از مقدار کم و مناسب روغن پخته شود می تواند خوب ضرر کم تری داشته باشد.

ساندویج کباب ترکی: ابن ساندویج  خوشمزه هم سالم محسوب می شود. البته حواستان باسد هر چقدر سس و یا خیار شور به آن اضاف کنید این ساندویچ را به سمت ناسالم شدن سوق می دهید.

ساندوبچ های برگر: اگر بخواهم کلی نگاه کنیم همبرگر ها از سوسیس و کالباس ها بهتر است.

حالا که تا اینجا این فوست فود ها را بررسی کردیم خوب است یک گریزی هم به نوشیدنی های پر طرفداری که در کنار ابن فست فود ها نوشیده می شود هم بزنبم.

نوشیدنی های پر طرفدار کنار فست فود ها کدام اند؟

دوغ، نوشابه و انواع دلسترها مصرف زیادی در بین مردم ما دارند. دوغ اگر شور نباشد قطعا بهترین نوشیدنی ممکن است. سپس دلستر و گزینه اخر نوشابه است .

خب حالا یک سوال. هوس فست فود کرده ایم از کجا مطمئن شویم غذای ما سالم است و فاسد نیست؟

اگر غذا فاسد باشد مشکل پیدا می کنیم و دچار مسمومیت می شویم. این اتفاق بیشتر در رستوران های بین شهری می افتد اما این قطعی نیست بنابراین همیشه باید حواسمان باشد مسموم نشویم.

 چطور باید مواد غذایی فاسد را تشخیص دهیم؟

در غذا های فست فودی که معرفی کردیم حسابی حواستان را جمع کنید و از چشمان خود تا جایی که می توانید کمک بگیرید. گوشت تازه رنگش قرمز است و مرطوب و لیز نیست. گوشت مرغ تاره هم پوستش چروک نیست. گوشت مرغ فاسد کبودو پرخون است و به تدریج خاکستری و سبز روشن می شود. کمک گرفتن از حس بویایی هم صدرصد کمک کننده است و اگر کمی دقت کنید می توانید بوی نا مطبوع را تشخیص دهید.

فست فود امروزه چه بخواهیم چه نخواهیم بخش جدانشدنی از زندگی ما می باشد . هر چقدرهم بخواهیم رزیم غذایی سالم داشته باشیم و از فست فود دوری کنیم اما بلاخره گذرمان به غذاهای فست فودی می افتد. کسانی که علاقه زیادی به غذاهای فست فودی دارند باید مراقب باشند که غذا فاسد نشده باشد و مسموم نشوند بنابراین به یک سری نکات هم در این زمینه اشاره کردیم.  رستوران4030 گزینه ای مناسب و قابل اطمینان برای شماست. می توانید در رستوران چهل سی با خیال راحت غذای خود را میل کنید و لبخند رضایت روی لب های شما می نشیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *